środa, 6 marca 2019

Serwetka Wiosna2019 - rząd 1 i 2

Tradycyjnie jak co roku zapraszam wszystkich do wspólnego supłania. Tym razem "Wiosna2019"

Wyjątkowa Wiosna2019 - wyjątkowa ze względu na jej wielkość bo tak dużej wiosny chyba jeszcze nie było.
Tak jak przy poprzednich dwóch "wiosnach" schemat serwetki ze szczegółowymi opisami i diagramami jest już dostępny w formacie PDF w sklepiku Etsy i można już go pobrać po dokonaniu płatności. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.


Serwetkę wykonałam ze śnieżno-białych nici Freccia16 (te nici naprawdę polecam) - porównywalna grubość z Aidą20 i Lizbeth20. Ile dokładnie nici zużyłam - nie wiem - bo przy projektowaniu jestem w stanie odciąć nawet cały motek, więc podam wagę serwetki, żeby orientacyjnie można było oszacować ilość potrzebnych nici.
Moja serwetka WIOSNA2019 waży dokładnie 79 gramów - potrzebne będą dwa 50 gramowe motki Aidy20 lub Freccia16, Lizbeth20 są mniejsze więc trzeba będzie się przygotować na większą ilość motków.

średnica serwetki wyszła mi prawie 59 cm - więc całkiem spora.


https://www.etsy.com/pl/listing/674566318/doily-wiosna2019-pdf-original-shuttle?ref=shop_home_active_1

Jesli ktoś nie lubi Etsy a również chciałby otrzymać plik ze szczegółowymi opisami i schematami zapraszam do mnie na maila.
Tak jak w zeszłym roku serwetka Wiosna2019 będzie też on-line w formie oczywiście tradycyjnej bez opisów i schematów, czyli sama ilość supełków na zdjęciach. 
Każdy kolejny rządek serwetki będzie pojawiał się na moim blogu w kolejne czwartki w godzinach wieczornych ;-) sporo rzędów do zrobienia więc pewnie serial potrwa do lata :-)

Ponieważ czekaliście bardzo długo - rozpoczynamy od rządku pierwszego i drugiego.Miłego supłania i zapraszam za tydzień :-)

20 komentarzy:

 1. bardzo,bardzo dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you for sharing again!!! It is a very beautiful Spring doily!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Reniu dziękuje i ja, choć co roku obiecuje sobie że zrobię kolejną, niestety na tym kończę, może jednak kiedyś sie uda:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Thank you! You've created another stunning piece! I have purchased my copy, but I will have to wait a while to start it. I have too many other projects going right now.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Reniu,mam zaczęte 2 Twoje wiosny ale zaczynam 2019 a co tam...Nie mogę sobie odmówićPozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze możesz zrobić mniejszą - czyli tyle ile zdołasz :-) aż się znudzisz, a potem następna :-)

   Usuń
 6. Gratulálok... gyönyörű...Belekezdek e még nem tudom, sajnos a 2018as utolsó körét sem fejeztem be...De a többieknek sok sikert!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna serwetka, tak mi się spodobała, że postanowiłam z Wami supłać. Nie wiem tylko czy dam radę ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Beautiful napkin thank you for sharing the pattern

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...