środa, 30 kwietnia 2014

serwetka lato 2014 rząd 4


przyszła pora na serwetki letniej rząd nr 4

Szczegółowe schematy z opisami w języku polskim i angielskim znajdziecie tu:
https://www.etsy.com/pl/listing/617992264/doily-summer-renulek-pdf-original?ref=shop_home_active_13

niektórzy podejrzewali, że podkładka pod kubek to już koniec serwetki :) ale nic z tego oto dowód na to, że podkładkę robiłam oddzielnie :) tu na zdjęciu jeszcze nie dokończona ;-)


a oto rozpiska rzędu 4 - takiego motywu chyba jeszcze w serwetce on line nie było :)




powiem Wam, że bardzo źle mi się robi z tej grubej nitki, ręce mnie bolą potwornie i już wiem, że raczej jest to pierwsza i ostatnia serwetka z takich grubych nici którą robię ;-)

eksperyment już się powiódł bo wiem, że jesli zaprojektuję serwetkę na nici cienkie to spokojnie można to samo zrobić na innej grubości nici. to właśnie chciałam wiedzieć ;-)



wtorek, 29 kwietnia 2014

podkładka pod kubek


pozazdrościłam Ivonn ślicznych tęczowych szydełkowych podkładek pod kubeczki i też sobie zrobiłam podkładkę ;-)  o!

ooooo pod kubkiem też wygląda nieźle :))))


 i pod szklanką też może być ;-)



jakby ktoś chciał wzorek to jest to letnia serwetka a właściwie trzy pierwsze rzędy tej serwetki plus jeden rządek zakończeniowy - kółeczko jakie tam chcecie a na łuczkach jest 12 supełków ;-)

mogę rozpisać jakby ktoś chciał ;-)

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

serwetka letnia 2014 rząd 3


przede wszystkim - bardzo wszystkim dziękuję za przemiłe slowa po ostatnim wpisie na blogu i za wszystkie gratulacje - bardzo bardzo dziękuję!!!!!!

a teraz wracamy do supłania :)

Szczegółowe schematy z opisami w języku polskim i angielskim znajdziecie tu:
https://www.etsy.com/pl/listing/617992264/doily-summer-renulek-pdf-original?ref=shop_home_active_13
po zrobieniu rzędu trzeciego wyjdą Wam falbanki  :) ooootakie śliczne.. jak na zdjęciu :)


proszę się tym nie przejmować tylko po zrobieniu włóżcie serwetkę pod materac albo do książki na noc i na drugi dzień będzie już śliczna :)

a oto rozpiska rzędu falbankowego :)

ten serweteczka już jest po nocy pod materacem - ładna prawda :D


zrobiłam obie - jakby ktoś miał wątpliwości - nie rezygnuję z dwóch grubości nici :)


niedziela, 27 kwietnia 2014

wygrałam konkurs na serwetkę


chwalę się - jak się sama nie pochwalę to nikt mnie nie pochwali - znacie tą starą prawdę :D - po raz pierwszy w życiu wygrałam konkurs i na dodatek zdobyłam pierwsze miejsce.

Konkurs na ręcznie wykonaną serwetkę ogłosiło Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze
do tej pory nie brałam udziału w żadnym konkursie a że moje serwetki już krążą po różnych konkursach robione przez innych to postanowiłam, że czemu moja serwetka nie miałaby wystąpić pod moim nazwiskiem i zgłosiłam dwie serwetki do konkursu i z drżeniem serca - czy nie zginą po drodze ;-) wysłałam je w podróż.
dotarły szczęśliwie i jeszcze szczęśliwiej wygrały konkurs i znalazły się na pierwszym miejscu.

teraz w muzeum jest zorganizowana wystawa pokonkursowa którą można jeszcze oglądać do 12 maja 2014 roku
...a zdjęcia z wystawy można pooglądać na facebooku, odnośnik jest też na stronie Muzeum Tkactwa

a to moje serwetki na tej wystawie ;-)


i jeszcze jedna fotka


zaszczyty zaszczytami a w poniedziałek znowu do roboty - to znaczy kolejny rządek letniej serwetki - zapraszam :)

czwartek, 24 kwietnia 2014

serwetka letnia2014 rząd 2


pora na rzadek drugi...

Szczegółowe schematy z opisami w języku polskim i angielskim znajdziecie tu:
https://www.etsy.com/pl/listing/617992264/doily-summer-renulek-pdf-original?ref=shop_home_active_13

serwetka nie będzie duża - może o połowę mniejsza niż wiosenna, ale kto wie :)

środa, 23 kwietnia 2014

serwetka letnia2014


zeszłoroczna letnia przyniosła mi trochę szczęścia więc pora na nową letnią serwetkę - czyli powinno być lekko łatwo i przyjemnie.

wpadłam na genialny pomysł że zrobię ją w wersji na grubsze nici i na cieńsze nici - porównam przy okazji jak będą się układały supełki.

Szczegółowe schematy z opisami w języku polskim i angielskim znajdziecie tu:
https://www.etsy.com/pl/listing/617992264/doily-summer-renulek-pdf-original?ref=shop_home_active_13no to zaczynamy :)



Chciałam jeszcze podziękować wszystkim za życzenia świąteczne i wiosenne.
Ściskam wszystkich bardzo mocno!!!!

wtorek, 22 kwietnia 2014

porównanie nici 15 i 30


skończyłam wczoraj z trzydziestki ten sam motyw który zrobiłam wcześniej z 15 i tak się zastanawiam, będzie z tego serwetka czy nie?




mam pytanie czy po wiosennej serwetce macie już dość na jakiś czas czy może ktoś chce jeszcze ze mną suplać nową serwetkę?




poniedziałek, 21 kwietnia 2014

zabrakło mi chleba


wszystkie sklepy pozamykane, a że miałam w domu mąkę chlebową żytnią i zamrożone drożdże które zostały z przedświątecznych wypiekow - to postanowiłam pierwszy raz w życiu upiec chleb - poszperałam w necie i znalazłam bardzo prosty przepis na chlebek na blogu Dorotus oczywiście :)



Dorota piekła w foremce ale ja upieklam okrągły bochenek - wyszedł naprawdę pyszny. pierwszy ale chyba nie ostatni raz go piekłam ;-)

już się kończy :)



coś nowego też zaczęłam pleść przy okazji siedzenia przy piaskownicy :) z nici które wpadły mi w ręce ale okazało się że nici są zbliżone grubością do aidy15 więc niestety taki mały "ufok" mi się zrobił i trafi do pudełeczka a ja zaczęłam to samo z Aidy30...


tak minął mi drugi dzień świąt ;)

sobota, 19 kwietnia 2014

Wielkanoc


wszystkim którzy mnie tu odwiedzają życzę:

zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych miłością i ciepłem rodzinnym :)



Happy Easter!

pisanka autorstwa mojego dziecka razem z autoportretem :D

chcialam jeszcze pokazać, że nie tylko w Japonii kwitną wiśnie - u nas też przepięknie się rozwinęły.



i pigwowiec...







i rajska jabłonka


 Piękne będą tegoroczne święta - tak zielone i ukwiecone to chyba daaaawno nie były ;-)

i jeszcze jeden mój ulubiony kwitnący krzak wiosenny, który wygląda jak fontanna białych kwiatów - czy ktoś wie jak się nazywa? pachnie słodko i wygląda cudnie!
w tym roku słabiej troszkę kwitnie (nie wiem czemu)



ale rok temu wyglądał niezwykle okazale. to zdjęcia z zeszłego roku ;-)



czyż nie jest fantastyczny? jak kiedyś będę miała swój ogródek to na pewno będzie pierwszą roślinką którą w nim zasadzę ;-) 

piątek, 18 kwietnia 2014

wielkanocne kurki


kurki udało mi się skończyć na szczęście zdążyłam przed świętami



kury mają różne oczka, część z nich ma oczka ruchome a część ma oczka frywolitkowe z koralikiem w środku, właściwie nie wiem które bardziej mi się podobają :)


wiem natomiast, że mojemu małemu słoneczku podobają się tak bardzo wszystkie że nie pozwoliła mi oddać żadnej , ale na szczęście podstępnie udało mi się kilka jej zwędzić :D

a tu z bliska oczko frywolitkowe ;-)




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...