sobota, 19 września 2015

mała serwetka frywolitkowa - obrazek


jeszcze w czerwcu zrobiłam na prezent dla jednej z nauczycielek z przedszkola mojej córki - obrazek frywolitkowy. dopiero parę dni temu udało się go wręczyć to teraz mogę go Wam pokazać.

frywolitka zrobiona z białych nici Mercer Especial 40



maleństwo się podobało i to najważniejsze ;-)

a co u mnie - pakuję się, ciągle się pakuję, wszechobecny bałagan i stosy pudeł - doprowadzają mnie do białej gorączki, ale oczyma wyobraźni widzę "nowe..." czy lepsze? nie wiem ale na pewno większe :-D

środa, 16 września 2015

frywolitkowa podłużna serwetka


nie wiem czy pamiętacie takie wakacyjne coś które robiłam ponad rok temu, tak sobie to coś leżało i leżało, próbowałam to coś przekształcić w serwetkę ale jakoś mi nie wychodziło.


kompletnie nie miałam pomysłu jak to wykończyć, aż do momentu kiedy na Targach Sztuki Ludowej w Krakowie pokazałam to coś mojej nauczycielce Pani Eugeni Wieczorek - powiedziałam wtedy, że nie mogę sobie jakoś z tym poradzić żeby to zakończyć. a Pani Eugenia z wyrzutem popatrzyła na mnie i zapytała wymownie - "ale dlaczego..." no i to Jej "dlaczego" było tak motywujące, że już tego samego dnia zaczęłam okrążać frywolitką i w parę dni skończyłam wreszcie podłużną serwetkę ;-)


w kieliszku jest mojej produkcji nalewka z wiśni - pierwszy raz robiłam w tym roku i już wiem, że nie ostatni bo wyszła po prostu przepyszna... no to... - na zdrowie...


nie wiem kiedy bedzie rnastepny wpis bo czeka mnie teraz przeprowadzka... "trzymajcie kciuki" ;-)

środa, 9 września 2015

biała szatka z frywolitką - do chrztu


w niedzielę zostałam mamą chrzestną mojej siostrzenicy Dorotki, jak tylko będę miała jakieś fotki to pokażę a teraz pokażę Wam szatkę którą zrobiłam jej jako pamiątkę chrztu świętego.


bielutki misio aniołek ze skrzydełkami i białą kokardą na główce był częścią prezentu... - tak mi się spodobał, że od razu wiedziałam, że dla Dorotki będzie idealny ;-)


sobota, 5 września 2015

Serwetka śnieżynkowa - po raz drugi


nie do końca byłam zadowolona z ostatecznego efektu serwetki śnieżynkowej więc postanowiłam, że zrobię ją jeszcze raz  ale tym razem z pewną poprawką w rzędzie ósmym ;-)

ostateczny efekt tym razem bardzo mi się podoba.


dodałam kwiatuszki na łuczkach w co trzecim łuku.

a to zbliżenie



i proste rozpisanie kwiatuszka.




czwartek, 3 września 2015

kołnierzyk frywolitkowy i wspomnienia Targów


zrobiłam ostatnio frywolitkowy kołnierzyk z moich ulubionych nici - Mercer Especjal - muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolona bo układa się naprawdę bardzo dobrze ;-)


a jak Wam się podoba?



kołnierzyk prezentowałam na 39.Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej, gdzie wystąpiłam na zaproszenie mojej nauczycielki - Pani Eugenia Wieczorek. 

tak wyglądało stoisko z moimi koronkami i z obrazami na szkle malowanymi przez Barbarę Gał - uważam, że obie techniki pięknie się razem prezentowały ;-)


Zapraszam też na stronę Cepelia- Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej - tam trochę zdjęć z targów a między innymi to zdjęcie...a na zdjęciu ja z moją nauczycielką ;-) co robimy? - oczywiście supłamy :-D
zdjęcie nie jest mojego autorstwa więc podaję tylko link do niego ;-)
https://www.facebook.com/cepelia.tsl/photos/pcb.1029770387053954/1029769127054080/?type=1&theater

czwartek, 20 sierpnia 2015

koronkowy brzeg


takie bardzo nietypowe zamówienie dostałam ostatnio, a że lubię eksperymentować to zrobiłam trzy wersje. brzeg miał być na takie coś co ma średnicy 30 cm
oprócz brzegu zrobilam również środeczki - czy będzie to serwetka czy może coś innego ;-) nie wiem :-D


druga wersja


i trzecia która najbardziej sie spodobała ;-)



środa, 5 sierpnia 2015

torba z frywolitką


bardzo sporadycznie kupuję sobie torebki, bo przeważnie je sama szyję ale tym razem tak mi się kolor spodobał, że nie mogłam się oprzeć - przepiękny miętowy - no po prostu idealny na letnie dni.

ale jakaś smutna ta torba mi się wydawała wiec postanowiłam ją przyozdobić frywolitką która wreszcie się doczekała swojego miejsca ;-) i oto ona...


i jak Wam się podoba? może taka być?


poniedziałek, 3 sierpnia 2015

mała biała serweteczka frywolitkowa


na razie mała - ale czy taka będzie nadal? nie wiem - jak myślicie robić dalej czy zostawić taką wdzięczną malutką?



nawet jeśli miałabym robić dalej to nie wiem co :-D


środa, 15 lipca 2015

trzeci krzyżyk frywolitkowy


tym razem moja wersja krzyżyka - czyli wariacje na temat :-D

nici Mercer Especjal firmy Limol - kończę motek - miała być serwetka ale na początku się pomyliłam i wyszedł krzyżyk :-D



poniedziałek, 13 lipca 2015

kolejny frywolitkowy krzyżyk


kolejny krzyżyk frywolitkowy wg wzoru Mary Konior zrobiłam w dwóch wersjach - jeden - tak jak oryginał bez pikotek - niestety nie zdążyłam zrobić fotki.
drugi wg tego samego projektu - dodałam jednak pikotki i wyszedł ciut bogatszy ;-)



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...